Kapat

Hakkımızda

Gezi Hocası; hem Türkiye hem dünya üzerinde keşfedilmeyi bekleyen yüzbinlerce destinasyon varken sabit bir yerde kalmayı reddetmiş, biraz dünyayı biraz kendini keşfetmek için yoldan geri kalmayan küçük bir arkadaş grubunun oluşturduğu gezi/seyahat platformudur.

Hem gittiğimiz, gezdiğimiz, keşfettiğimiz yerleri anlatmaya, öneriler sunup paylaşmaya, tecrübelerimizi aktarmaya çalışıyoruz, hem de henüz gidemediğimiz ama araştırdığımız, bilgi topladığımız, öneriler aldığımız yerler hakkındaki güncel bilgileri derleyip sizlere sunmaya çalışıyoruz.

Selfie çekmek için gezmiyoruz, sosyal medyada boy boy fotoğraflarımızı paylaşmıyoruz. İsmimiz cismimiz önemli değil. “Bak buralara gittik, harikayız, süperiz biz, acayip mutluyuz” gibi dertlerimiz de yok. İşin sadece eğlencesinde de değiliz. Kenya’da bir kova temiz su için kilometrelerce yol yürüyen bir çocukla da iletişim kurup, oturup dinlemek istiyoruz, Dubai’de bir öğlen yemeğine binlerce dolar harcayan zenginle de. Her bir insan hayatı başka bir dünya bizim için.

Gezi Hocası, içinde seyahat ve keşif duygusu olan herkese biraz da olsa yol göstermek, cesaret vermek ve fikir sunmak için 2019 yılında kuruldu. Memleketimizde ve dünyanın dört bir yanında hem bilinen hem gizli kalmış ne kadar güzellik varsa elimizden geldiğince keşfedip paylaşacağız. Siz de bu konuda destek olmak, fikir ve önerilerinizi sunmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

[email protected]