Kapat
Özgul Termal Tatil Köyü Nasıl Bir Yer?
30% Ortalama Puan

Özgül Termal İncelemesi

Özgül Termal Otel ve Tatil Köyü hakkında değerlendirme ve yorumlarımızı bu yazımızda okuyabilirsiniz. Siz de alt panelden yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Temizlik
%65
Müşteri İlişkileri
%80
Aidat Fiyatları
%20
Devremülk Fiyatları
%25
İnternet
%10
Sosyal Aktivite
%5
Ücretsiz Hizmetleri
%5

Afyon Gazlıgöl Özgül Termal’den devremülk alacaksanız bu yazımızı okumadan karar vermeyin. Otel hakkında yapılan yorumlar ve şikayetler başta olmak üzere otel hizmetleri, aidat ve havuz ücretleri hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Öncelikle şunu belirtelim ki yazının sahibi bir editör olarak bu firmanın müşterilerinden biriyim. Her yıl Afyon’a gider ve Gazlıgöl’deki termalde kalır, Özgül Termal’in diğer müşterileri ile bolca sohbet ederim. Bu sebeple burada sadece kendi edindiğim tecrübeleri değil, aynı zamanda farklı kişilerin de şikayet ve yorumlarına yer vereceğim. Sizin de firma hakkında düşünceleriniz ya da sorularınız varsa bu yazı altında belirtebilirsiniz.

Özgül Termal Aidat Ücretleri

Devremülk alacakların en çok merak ettiği konuların başında aidat geliyor. Siz de bir devremülk alacaksanız kesinlikle aidat sorgulaması yapmalısınız. Çünkü bu tarz firmalar yüksek aidat ücretleri ile satın alma ödemesi yapılmasına rağmen her müşterisinden fahiş aidat ücretleri talep edebiliyor. Gelelim Özgül Termal aidat ücretine. Firma yıllık olarak 60 Euro aidat talep ediyor. Son yıllarda Euro oldukça hızlı yükselişe geçtiği için 60 Euro oldukça yüksek bir rakama tekabül ediyor. Peki 60 Euro’nun içinde neler var? Havuz yok, yemek yok, sauna yok, buhar odası yok, spor yok, elektrik parası yok, su parası yok… Sadece dışarıdaki çocuk parkı ve halı saha ücretsiz. Bununla beraber firma sizden elektrik ve su parasını da dahil ederek 525 TL para talep ediyor (2019). İlk yıllarda odalara havlu koyan ve devre mülklerde elektrik ve su parası talep etmeyen Özgül Termal bu uygulamasını da kaldırmış.

Devremülk Sistemi Nasıl?

Özgül termalde devremülk sistemi şu şekilde işliyor. Diyelim 10 günlük devremülk aldınız. Ocak 1-10 arası. Bütün programınızı buna göre ayarladınız ve her yıl 1-10 Ocak tarihlerinde Afyon’da olacaksınız diye plan yapıyorsunuz. Birçok devre mülk otel bu şekilde çalışsa da, Özgül Termal bu tarihi her yıl değiştiriyor. Gelecek sene 20-30 Aralık günleri devre mülk gününüz oluyor. Ve siz bu tarihe göre plan yapmadığınız için gidemiyorsunuz. Bir arkadaşınıza haklarınızı devretmek istiyorsunuz. Fakat firma yeni uygulamasında bunu kabul etmiyor. Mülk sahibi olmadan başka bir kişi ya da ailenin girişi sağlanmıyor. Eğer her yıl farklı tarihlerde gelmek için imkanınız yoksa bu maddeyi iyi düşünmelisiniz. Satış yapılmadan önce, firmanın pazarlamasını yapan kişiler, “Gelemediğiniz dönemlerde hakkınız başka kişilere kiralanır ve ödemesi size yapılır” şeklinde vaadlerde bulunuyorsa buna inanmayın. Firma gelmediğiniz dönemlerde bırakın kira ödemeyi, sizden 60 Euro aidat + elektrik su parası dahil toplam 525 TL ücret talep edecektir.

BURAYA DİKKAT!

Diyelim siz devre mülk zamanı gelemediniz. Firma temsilcileri gayet anlayışlı şekilde size yardımcı oluyor. Devre mülk döneminiz dışında da size yardımcı olacaklarını söylüyorlar. Diyelim Haziran ayı müsaitsiniz. Arıyorsunuz.. “Maalesef bütün evlerimiz dolu” cevabı geliyor. Fakat devremülk sahibi olarak değil de, dışarıdan bir müşteri olarak arıyorsunuz “Boş evlerimiz bulunuyor” cevabı alıyorsunuz. Yani o tarihlerde gelemeyen başka devremülk sahiplerinin evleri kiralanıyor. Hem de mülk sahibi olanlara “Boş ev yok” diyerek. Sizin hakkınız size bir kuruş para ödenmeden başkasına kiralanıyor. Gitmediğiniz devremülk kiralandığı gibi aidatı da size ödetiliyor.

“Her Yıl Değerlenecek” Vaadlerine Dikkat!

Firma pazarlamacıları sizi ikna etmek için bir sürü vaatlerde bulunuyor. Bunlardan bazıları her yıl değerlenmesi, gelmediğiniz dönemde mülkünüzün kiralanması vs.. Öncelikle firmanın profesyonel çalışmadığını belirtmek isterim. Firma hakkında yapılmış onca şikayet bulunmasına rağmen, bu şikayetler kulak arkası yapılmakta. Özgül Termal’in birçok müşterisi aldığı hizmetten memnun değil. İşler bu şekilde ilerlerken Özgül Termal nasıl her yıl değerlenebilir?

Konaklama ve Hizmetler

Özgül Termal’in ücretsiz olarak verdiği hizmetler otopark, çocuk parkı ve halı saha.. Bunun dışında hiçbir sosyal organizasyon yok gibi. Aidat ödemenize rağmen elektrik parası talep edilebiliyor. Evlerde bulunan sınırsız internet diye pazarlanan hizmet ise sıfır. Çünkü çoğu yerde ya çekmiyor ya da çok ağır.. Firmanın yemeklerine gelecek olursak ücretli olduğunu belirtmek isteriz. Devremülk şeklinde değil de günlük konaklama şeklinde giriş yaptığınızda yemek dahil fiyat alabiliyorsunuz. Yemekler hakkında yapılan yorumların genel olarak olumlu olduğunu da belirtmek isteriz. Sanırım Özgül Termal’in en beğenilen kısmı yemekleri.. Yemek ücretlerine gelince 2019 yılında kahvaltı 30 TL ve akşam yemeği 50 TL.

Bunun dışında evlerinizde termal suyu bulunuyor. Havuz, sauna, buhar odası, spor gibi etkinliklere ücret ödemek istemeyenler evlerindeki ücretsiz termal suyunu kullanabiliyor.

Havuz temizliği vasat durumda diyebiliriz. Havuzun içinde yüzerken suda yüzen ufak tefek cisimler görmeniz mümkün. Geçtiğimiz dönemde bir arkadaşımız havuzdan iltihap kapmıştı ve en yakın hastanede tedavi görmüştü. Her ne kadar personel havuz, sauna, buhar odası gibi alanları temizlese de, dışarıdan yapılan girişler çok kalabalık bir ortam oluşturuyor. Evet Özgül Termal’e otel ve devremülkün dışından da yatılı olmayan müşteriler geliyor. Özellikle hafta sonu o kadar kalabalık ortam oluyor ki bazen saunada oturacak yer zor buluyorsunuz. Havuzlar insan kaynıyor.. Örneğin yukarıda resmi bulunan havuz boş iken gayet güzel ve iç açıcı görünüyor. Tabii bir de aynı havuzda adım başı bir insan olduğunu hayal etmelisiniz. Her odada belli bir fikre sahip insan grupları.. Belli ki toplu gelmişler.. Kalabalık, koku, açık havuz kısmından gelen sigara dumanları, gürültü.. Bunlar tatilinizi zehir etmeye yetiyor. Yani hafta sonları kendinizi otelin dışına atmakla çözüm bulabiliyorsunuz.

Otelde birçok aksaklık olabiliyor. Bazen fin hamamı çalışmıyor, bazen buz makinesi çalışmıyor, bazen ve hatta genel olarak saunaların ısısı yeterli olmuyor.. Dışarıdan gün içinde gelen müşteriler sebebi ile ortam fazla kalabalık olduğundan sauna ve buhar odasına giren çıkan çok fazla oluyor. Bu da bu odaların çabuk soğumasına sebep oluyor. Bazen spor odasının kapısı kilitleniyor.. Yetkililer kendilerine göre açıklamalar yapmış olsalar da, sorunlar düzelmiyor..

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Özgül Termal’in müşterisine ücretsiz sunduğu ele alınır bir şey yok. Sosyal aktivite de pek yok. Devremülkü aldığınız yılda ödediğiniz paranın Euro karşılığı bugünkü devremülk bedelinin 3-4 katı. Yani 8000 TL’ye 10 yıl önce almış olduğunuzu farz edin. Bugün bu devre mülkün bedeli 25-30 bin civarında olması gerekiyordu. Neden Euro hesabı yapıyoruz? Çünkü firma aidata gelince Euro hesabı yapıyor. “Sürekli değerlenecek” diye vaatler verilen firmanın devre mülkleri 8 yılda 2-3 bin TL değer kazandı. Aslında bu değer kazanma değil, ciddi bir kayıptır.

Kış aylarında tatil yapacaklar için şunu hatırlatalım ki Afyon çok soğuk şehirlerimizden biri. Özgül Termal’de havuz ile binalar arasında yürüme mesafesi oldukça fazla. Sıcak termal havuzdan çıkıp eve gidene kadar çarpılma ihtimaliniz söz konusu. 25 derece sıcaklıktan -15 ila 20 dereceye bir anda çıkmanız sizi hasta etmeye yeterli olacaktır.

Bu yazımızda Özgül Termal hakkında genel bilgilendirme, müşteri yorumları ve şikayetleri özetlemiş olduk. Umarız yeni müşteriler için faydalı bir yazı olur. Firma sahipleri için oldukça faydalı bir yazı yazdığımızı düşünüyoruz. Bu önemli eleştirileri dikkate almaları firma için oldukça faydalı olacaktır. Alt panelden değerlendirmelerinizi yapabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

# Editör / Gezi Hocası

AFYON’DA GEZİLECEK EN GÜZEL YERLER (TIKLAYIN)

“Afyon Grand Özgül Termal Tatil Köyü (İnceleme)” üzerine 2 yorum

  1. erhan says:
    • Gezi Hocası says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir