Kapat
Özgul Termal Tatil Köyü Nasıl Bir Yer?
30% Ortalama Puan

Özgül Termal İncelemesi

Özgül Termal Otel ve Tatil Köyü hakkında değerlendirme ve yorumlarımızı bu yazımızda okuyabilirsiniz. Siz de alt panelden yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Temizlik
%65
Müşteri İlişkileri
%80
Aidat Fiyatları
%20
Devremülk Fiyatları
%25
İnternet
%10
Sosyal Aktivite
%5
Ücretsiz Hizmetleri
%5

Afyonkarahisar’dan devremülk alacaksanız “Afyon Grand Özgül Termal Tatil Köyü Yorumları ve Şikayetleri” başlıklı bu yazımızı detaylıca okumadan karar vermeyin. Otel hakkında yapılan yorumlar ve şikayetler başta olmak üzere otel hizmetleri, aidat ve havuz ücretleri hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Özgül Termal yorumlarına gelmeden önce şunu belirtelim ki yazının sahibi bir editör olarak bu firmanın müşterilerinden biriyim. Her yıl Afyon’a gider ve Gazlıgöl’deki termalde kalır, Özgül Termal’in diğer müşterileri ile bolca sohbet ederim. Bu sebeple burada sadece kendi edindiğim tecrübeleri değil, aynı zamanda farklı kişilerin de şikayet ve yorumlarına yer vereceğim. Sizin de firma hakkında düşünceleriniz ya da sorularınız varsa bu yazı altında belirtebilirsiniz. Konu detayına girmeden önce Afyon’un meşhur yerleri isimli yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Özgül Termal Aidat Fiyatları

Devremülk alacakların en çok merak ettiği konuların başında aidat geliyor. Siz de bir devremülk alacaksanız kesinlikle aidat sorgulaması yapmalısınız. Çünkü bu tarz firmalar yüksek aidat ücretleri ile satın alma ödemesi yapılmasına rağmen her müşterisinden fahiş aidat ücretleri talep edebiliyor. Gelelim Gazlıgöl Özgül Termal aidat ücretine. Firma yıllık olarak 60 Euro aidat talep ediyor. Son yıllarda Euro oldukça hızlı yükselişe geçtiği için 60 Euro oldukça yüksek bir rakama tekabül ediyor. Peki 60 Euro’nun içinde neler var? Havuz yok, yemek yok, sauna yok, buhar odası yok, spor yok, elektrik parası yok, su parası yok… Sadece dışarıdaki çocuk parkı ve halı saha ücretsiz. Bununla beraber firma sizden elektrik ve su parasını da dahil ederek yaklaşık 2000 TL para talep ediyor (2023). İlk yıllarda odalara havlu koyan ve devre mülklerde elektrik ve su parası talep etmeyen Özgül Termal bu uygulamasını da kaldırmış. Hatta 4 kişilik odalarda 4 kişilik nevresim takımı bile olmuyor.

ozgul termal havuz

Devremülk Sistemi Nasıl?

Özgül termalde devremülk sistemi şu şekilde işliyor. Diyelim 10 günlük devremülk aldınız. Ocak 1-10 arası. Bütün programınızı buna göre ayarladınız ve her yıl 1-10 Ocak tarihlerinde Afyon’da olacaksınız diye plan yapıyorsunuz. Birçok devre mülk otel bu şekilde çalışsa da, Özgül Termal bu tarihi her yıl değiştiriyor. Gelecek sene 20-30 Aralık günleri devre mülk gününüz oluyor. Ve siz bu tarihe göre plan yapmadığınız için gidemiyorsunuz. Eğer her yıl farklı tarihlerde gelmek için imkanınız yoksa bu maddeyi iyi düşünmelisiniz. Satış yapılmadan önce, firmanın pazarlamasını yapan kişiler, “Gelemediğiniz dönemlerde hakkınız başka kişilere kiralanır ve ödemesi size yapılır” şeklinde vaatlerde bulunuyorsa buna inanmayın. Firma gelmediğiniz dönemlerde bırakın kira ödemeyi, sizden 60 Euro aidat + elektrik su parası dahil yaklaşık 900 TL ücret talep edecektir.

Diyelim siz gelemediniz ve tüm haklarınızı bir arkadaş yada akrabanıza devrettiniz. Firma bu gelen aile için havuz ücretine +5 TL ilave yapıyor. Yani kişi başı 25 TL olan havuz fiyatı 30 TL oluyor. “Ben mülk sahibinin yerine geldim, onun bütün haklarından aynısı ile faydalanmam gerekmez mi? diye soruyorsunuz. Cevap “Burası havuz, devremülk değil. Havuz şirketimizin özel tesisi. İstediğimiz fiyatı uygulama hakkımız bulunuyor” oluyor.

BURAYA DİKKAT!

Diyelim siz devre mülk zamanı gelemediniz. Firma temsilcileri gayet anlayışlı şekilde size yardımcı oluyor. Devre mülk döneminiz dışında da size yardımcı olacaklarını söylüyorlar. Diyelim Haziran ayı müsaitsiniz. Arıyorsunuz.. “Maalesef bütün evlerimiz dolu” cevabı geliyor. Fakat devremülk sahibi olarak değil de, dışarıdan bir müşteri olarak arıyorsunuz “Boş evlerimiz bulunuyor” cevabı alıyorsunuz. Yani o tarihlerde gelemeyen başka devremülk sahiplerinin evleri kiralanıyor. Hem de mülk sahibi olanlara ” O tarihte boş ev yok” diyerek. Size ait olan bir hak, başkasına kiralanıyor. Hem de size bir kuruş para ödenmeden…

Afyon ozgul termal devremulk otel

“Her Yıl Değerlenecek” Vaadlerine Dikkat!

Firma pazarlamacıları sizi ikna etmek için bir sürü vaatlerde bulunuyor. Bunlardan bazıları her yıl değerlenmesi, gelmediğiniz dönemde mülkünüzün kiralanması vs.. Öncelikle firmanın profesyonel çalışmadığını belirtmek isterim. Firma hakkında yapılmış onca şikayet bulunmasına rağmen, bu şikayetler kulak arkası yapılmakta. Özgül Termal’in birçok müşterisi aldığı hizmetten memnun değil. İşler bu şekilde ilerlerken Özgül Termal nasıl her yıl değerlenebilir?

Eğer siz de Özgül Termal’den devremülk sahibi olmak istiyorsanız, firmanın pazarlamacılarından yada firmadan değil de Sahibinden.com üzerinden çok daha uygun fiyata devremülk satın alabilirsiniz.

Konaklama ve Hizmetler

Özgül Termal’in ücretsiz olarak verdiği hizmetler otopark, çocuk parkı ve halı saha.. Bunun dışında hiçbir sosyal organizasyon yok gibi. Aidat ödemenize rağmen elektrik parası talep ediliyor. Evlerde bulunan sınırsız internet diye pazarlanan hizmet ise sıfır. Çünkü çoğu yerde ya çekmiyor ya da aşırı yavaş.. Firmanın yemeklerine gelecek olursak ücretli olduğunu belirtmek isteriz. Devremülk şeklinde değil de günlük konaklama (yarım pansiyon otel uygulaması) şeklinde giriş yaptığınızda yemek dahil fiyat alabiliyorsunuz. Yemekler hakkında yapılan yorumların genel olarak olumlu olduğunu da belirtmek isteriz. Sanırım Özgül Termal’in en beğenilen kısmı yemekleri..

Özgül Termal Havuz Fiyatları

Özgül termal havuz ücreti 2023 yılında kişi başı 50 TL. Diyelim 5 kişilik bir ailesiniz. Günlük 250 TL havuz ücreti ödersiniz. 10 günlük devre mülkünüz varsa 2500 TL ödersiniz. (Eğer kendinize ait bir devremülünüz yoksa yani birinin adına geliyorsanız firma havuz ücretini anlamsız ve hukuksuz şekilde artırıyor. Örneğin 50 lira yerine 60-70 lira gibi kafasına göre bir fiyat talep ediyor)

Evlerinizde termal suyu bulunuyor. Havuz, sauna, buhar odası, spor gibi etkinliklere ücret ödemek istemeyenler evlerindeki ücretsiz termal suyunu kullanabiliyor.

Havuz temizliği vasat durumda diyebiliriz. Havuzun içinde yüzerken suda yüzen ufak tefek cisimler görmeniz mümkün. Hele dış mekandaki havuzlar hepten kir içinde. Geçtiğimiz dönemde bir arkadaşımız havuzdan iltihap kapmıştı ve en yakın hastanede tedavi görmüştü. Her ne kadar personel havuz, sauna, buhar odası gibi alanları temizlese de, dışarıdan yapılan girişler çok kalabalık bir ortam oluşturuyor. Evet Özgül Termal’e otel ve devremülkün dışında otelde konaklamayan müşteriler de geliyor. Askeri, öğrencisi, inşaatçısı, çiftçisi, yoldan geçen kamyon şoförü.. Sıcaktan bunalan Özgül Termal’in havuzuna geliyor. Özellikle hafta sonu o kadar kalabalık ortam oluyor ki bazen saunada oturacak yer zor buluyorsunuz. Havuzlar insan kaynıyor.. Örneğin yukarıda resmi bulunan havuz boş iken gayet güzel ve iç açıcı görünüyor. Tabii bir de aynı havuzda adım başı bir insan olduğunu hayal etmelisiniz. Her odada belli bir fikre sahip insan grupları.. Belli ki toplu gelmişler.. Kalabalık, koku, açık havuz kısmından gelen sigara dumanları, gürültü.. Bunlar tatilinizi zehir etmeye yetiyor. Yani hafta sonları kendinizi otelin dışına atmakla çözüm bulabiliyorsunuz.

Ozgul Termal Tatil Koyu Yorumlari

 

Otelde ücret ödeyerek girdiğiniz ortak havuz kısmında birçok aksaklık olabiliyor. Bazen fin hamamı çalışmıyor, bazen buz makinesi çalışmıyor, bazen ve hatta genel olarak saunaların ısısı yeterli olmuyor.. Az önce de söylediğimiz gibi, Grand Özgül Termal Gazlıgöl’de konaklayan müşterilerinin dışında da ortak havuz alanına ziyaretçi aldığı için ortam oldukça kalabalık oluyor. Sauna ve buhar odasına giren çıkan bitmiyor ve odalar bir türlü yeterli seviyelerde ısınamıyor. Bazen spor odasının kapısı kilitleniyor.. Sorunlarla ilgili yetkililer kendilerine göre açıklamalar yapıp müşterileri geçiştiriyor. Çözüm yok!

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Özgül Termal’in müşterisine ücretsiz sunduğu ele alınır bir şey yok. Sosyal aktivite de pek yok. Devremülkü aldığınız yılda ödediğiniz paranın Euro karşılığı bugünkü devremülk bedelinin 10 katı. Yani 8000 TL’ye 10 yıl önce almış olduğunuzu farz edin. Bugün bu devre mülkün bedeli 80 bin TL civarında olması gerekiyordu. Neden Euro hesabı yapıyoruz? Çünkü firma aidata gelince Euro hesabı yapıyor. “Sürekli değerlenecek” diye vaatler veren firmanın devre mülkleri 8 yılda 2-3 bin TL değer kazandı. Aslında bu değer kazanma değil, ciddi bir kayıptır.

Kış aylarında tatil yapacaklar için şunu hatırlatalım ki Afyon çok soğuk şehirlerimizden biri. Özgül Termal’de havuz ile binalar arasında yürüme mesafesi oldukça fazla. Sıcak termal havuzdan çıkıp eve gidene kadar çarpılma ihtimaliniz söz konusu. 25 derece sıcaklıktan -15 ila 20 dereceye bir anda çıkmanız sizi hasta etmeye yeterli olacaktır.

Bu yazımızda Özgül Termal hakkında genel bilgilendirme, müşteri yorumları ve şikayetleri özetlemiş olduk. Umarız yeni müşteriler için faydalı bir yazı olur. Firma sahipleri için oldukça faydalı bir yazı yazdığımızı düşünüyoruz. Bu önemli eleştirileri dikkate almaları firma için oldukça faydalı olacaktır. Alt panelden değerlendirmelerinizi yapabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

# Özgül termal açık mı? Ne zaman açılacak?
Tesis pandemi sürecinde Haziran ortasında açılmış olup, Temmuz ve Ağustos aylarında hizmet vermeye devam edecek.
# Özgül termal dönem sorgulama nasıl yapılır?
Tesisin resmi web sayfasında bu şekilde bir uygulama görünmüyor. Dönem sorgulaması için müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

# Editör / Gezi Hocası

 

Afyon hakkında önemli bilgiler verdiğimiz yazımızı incelemek isterseniz: gezihocasi.com/afyon-nasil-bir-yer-afyon-hakkinda-bilgi/

Afyon’da gezilecek yerler listemizi incelemek için: gezihocasi.com/afyonun-meshur-yerleri/

Gazlıgöl gezilecek yerler listemiz için: gezihocasi.com/gazligol-gezilecek-yerler/

 

Grand Özgul Thermal Holiday Village

Grand Özgul Thermal Holiday Village, is a holiday resort and accommodation that offers recreation and entertainment opportunities, usually located in areas with hot springs. Thermal springs are mineral-rich hot waters that are often used for their potential health benefits and relaxation purposes. Thermal holiday villages provide facilities where guests can enjoy the health benefits of thermal waters, unwind, and make the most of their vacation.

Such holiday villages commonly feature amenities such as thermal baths, spa centers, thermal pools, massage, and therapy services. Guests can benefit from the relaxation and stress-reducing effects of thermal waters. Additionally, these establishments often highlight their natural beauty and surroundings.

For specific information about a place named “Thermal Holiday Village,” more detailed information is required. If you’re looking for more information about a particular facility, you can visit the official website of the holiday village or read reviews on online travel platforms.

“Afyon Grand Özgül Termal Tatil Köyü Yorumları ve Şikayetleri” üzerine 6 yorum

  1. erhan says:
    • Gezi Hocası says:
    • Fazıl Güllüoğlu says:
  2. Serhat Baytar says:
  3. Aslıhan demir says:
  4. MA says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir