Kapat
En iyi hostel otel bulma uygulamaları

Teknolojinin gelişmesi ve bilişimin cebimize kadar gelmesi, bize hayatın her alanında olduğu gibi gezi ve tatil konusunda da inanılmaz kolaylıklar sağlıyor. Anadolu’nun bir köyünde ya da sahil kasabasında, dünyanın öteki ucunda, kilometrelerce uzaklıkta bir ülkenin bir şehrindeki otel hakkında, birçok şeyi bir akıllı telefon uygulaması ile anında öğrenebiliyoruz. Hem de yüzlerce kişinin yorumlarını, tecrübelerini de okuma şansımız oluyor.

Aslında bir gezgin ya da tatile çıkacak bir aile için en önemli konu, daha önce ilgili otelde ya da hostelde konaklamış müşterilerin yorumlarıdır. Bize sorarsanız bu konu fiyatlardan daha önemli. Çünkü uygun fiyatlı bulacağınız bir mekan sizin için kabusa dönebilecek bir yer çıkabilir.

Konaklama denince pek çok kişinin aklına profesyonel kurumlar gelebilir. Fakat birçok kişi evinin bir bölümünü ya da kullanmadığı dairelerini de günlük ya da haftalık kiralayabiliyor. Türkiye ve yurt dışında son yıllarda yaygın hale gelen bu uygulama için amatör pansiyon da diyebiliriz. Tabii bazı kimseler o kadar güzel mekanlar kiralıyor ki o ortamı profesyonel kurumlarda bulamazsınız. Fiyatlar evin, pansiyonun lokasyonuna ve genel duruma göre değişiklik arz edebiliyor.

hostel resimleri

Şimdi otel bulma sitesi (uygulaması) arayanlar ve en iyi otel sitesi hangisi diye merak edenler için birbirinden başarılı alternatifleri sıralayalım.

Hostelworld

Tüm dünya çapında kullanılabilen en iyi hostel uygulamalarından biri. Türkçe dil desteği sağlıyor. Puanlamaları ve yorumları oldukça güvenilir. Hostel/otel hakkında çok detaylı bilgi sunuyor ve ulaşım imkanlarını da gösteriyor. Sırtçantalı gezginlerin bir numaralı favorisi.
IOS indir
ANDROID indir

Yurtdışı hostel bulma

Booking

En yaygın kullanılan ve en iyi hostel/otel uygulamalarından. Özellikle otel konaklamalarınız için çok daha fazla mekan bulabilirsiniz. Sürekli üye girişi yaparak kullanırsanız çeşitli hediyeleri ve indirimleri oluyor. Ayrıca bazen kısa süreliğine büyük indirim uygulayan yerleri takip edebiliyorsunuz.
IOS indir
ANDROID indir

Otel bulma siteleri

Aribnb

Günlük, haftalık ya da aylık olarak her bütçeye uygun ev/oda kiralama sistemi. Bulunduğunuz çevrede evinin bir kısmını ya da tamamını pansiyon tarzı kiralamak isteyen kişileri kolayca bulabiliyorsunuz. Evin/odanın imkanlarını detaylı bir şekilde öğrenebiliyor ve herkese açık yorumları görebiliyorsunuz.
IOS indir
ANDROID indir

Otel bulma uygulamaları

Hostelbookers

Güzel indirim ve avantajlar sağlayan, güvenli hostel uygulamalarından biri. Komisyon farkı almamasından dolayı gezgin dostu bir site.
IOS indir
ANDROID indir

En iyi otel nasıl bulunur

Agoda

En iyi otel arama sitelerinden bir tanesi. Türkçe dil desteği mevcut. Uçuş saatleri ve havalimanı transferleri hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Bazen hem yurt içi hem yurt dışı %50’ye kadar büyük indirim fırsatları yakalama şansınız oluyor.
IOS indir
ANDROID indir

Otel arama siteleri

Hostelz

Diğerleri kadar tercih edilmese bile hostelz.com iyi bir alternatif olarak aklınızda bulunsun. Komisyon oranı daha düşük ve kayıtlı hostel sayısı dünya genelinde oldukça fazla.
Hostelz.com’un en büyük özelliği, incelediğiniz hostelin diğer sitelerdeki puanlarını karşılıklı olarak bir arada göstermesi. Bir hostelin 6 farklı sitedeki puanlarını öğrenip ortalamasını görebiliyorsunuz. Sitenin şu an için IOS ve ANDROID uygulaması maalesef yok.

Hostel arama siteleri

Trip

Çok geniş bir arşive sahip olan trip.com ucuz uçuşlar, indirimli oteller ve tren bileti bulabileceğiniz başarılı bir uygulama. Bir otel/hostel bulma sitesinden daha fazlasını sunan trip.com’da üyelere özel pek çok avantaj da var.
IOS indir
ANDROID indir

Expedia

Sadece konaklama değil, ulaşım ve araç kiralama hizmetlerini de sunan en büyük firmalardan biri. Ayrıca bulunduğunuz bölgede gezilecek yerler hakkında kısa kısa bilgiler edinebilirsiniz. Sırtçantalı gezginlerden ziyade turist olarak kısa süreli tatil seyahatleri için iyi bir alternatif.
IOS indir
ANDROID indir

Ucuz uçak bileti bulma siteleri

DÜNYAYI GEZMEK İSTİYORUM AMA PARAM YOK! (TIKLAYIN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir