Kapat

Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü, yüz binlerce yıldır pek kimsenin dikkatini çekmeden olduğu yerde tüm güzelliği ile duruyordu. Ta ki instagram gençliğinin katkılarıyla bir anda Türkiye’nin en gözde tatil yerlerinden biri haline gelene kadar.

Mars’a benziyor dediler tutmadı, Maldivler ayağınıza geldi dediler olmadı ama ne olduysa sosyal medyanın gücüyle oldu ve #saldagölü tatil keyfi paylaşımları aldı yürüdü. Siz de bu büyüye kapılıp tatil planınızı Burdur Salda Gölü’ne göre yapma kararı aldıysanız, ‘Salda Gölü Konaklama Yerleri’ ile ilgili bu yazımıza bir göz atmanızda fayda var.

 • Salda Gölü Nerede Kalınır?
 • Salda Gölü Kamp Yasak mı?
 • Salda Gölü Bungalov Evleri Kiralama
 • Salda Gölü’ne Yakın Otel ve Pansiyon
 • Salda Gölü Son Hali

Bu başlıkların hepsini detaylandırmaya başlayacağız ama öncesinde Burdur Yeşilova Salda Gölü’ne nasıl ulaşabileceğinize bir bakalım.

Salda Gölü Ulaşım

Salda Gölü Nerede ve Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Salda Gölü; Burdur, Denizli ve Antalya şehirlerinin ortasındadır. Burdur’a uzaklığı 75 km, Denizli’ye uzaklığı 85 km. ve Antalya’ya uzaklığı 150 km’dir. Gölün Burdur Yeşilova ilçe merkezine uzaklığı ise 4-5 km. kadardır.

Salda Gölü’ne en yakın yerleşim yerleri; Salda, Kayadibi, Doğanbaba ve Yeşilova.

Ana yol güzergahında olmadığı için Salda Gölü’ne direkt giden şehirlerarası otobüs seferleri bulunmuyor. O nedenle Salda Gölü’ne ulaşmak için tercih edebileceğiniz en kolay yol özel araç yani kendi arabanızla gitmek.

Salda Gölü’ne özel araçla gitmek isteyenler için bazı şehir merkezlerine uzaklık mesafelerini verelim;

 • İstanbul – Salda Gölü arası 630 km. ve 7,5 saat.
 • İzmir – Salda Gölü arası 300 km. ve 4,5 saat.
 • Antalya – Salda Gölü arası 150 km. ve 2 saat 15 dakika.
 • Burdur – Salda Gölü arası 75 km. ve 1 saat.
 • Denizli – Salda Gölü arası 85 km. ve 1 saat 15 dakika.
 • Isparta – Salda Gölü arası 110 km. ve 1 saat 40 dakika.

Salda Gölü’ne en yakın şehir merkezi olan Burdur’dan Salda’ya gitmek için önce Hacılar istikametine, oradan Salda yönüne ilerlemeniz gerekiyor.

Salda Gölü Konum

Salda Gölü’ne Havayolu ile Ulaşım

Salda Gölü’ne yakın konumda 3 tane havalimanı bulunuyor.

 • Isparta Süleyman Demirel Havalimanı (En yakın konumdaki havalimanı burası)
 • Denizli Çardak Havalimanı
 • Antalya Havalimanı

Bulunduğunuz şehirden önce bu havalimanlarından birine uçuş gerçekleştiriyorsunuz. Daha sonrasında bu şehirlerin merkez otogarlarına geçmeniz gerekiyor. Havalimanlarının genelde otogar servisleri bulunuyor. İsterseniz onları kullanabilir ya da taksiye binebilirsiniz. Farklı bir alternatif de araç kiralama olabilir.

Bu 3 şehrin otogarından da Yeşilova’ya giden minibüs ya da otobüsler var. Geldiğiniz şehre göre 1-2 saat içerisinde Yeşilova’ya varmış oluyorsunuz.

Yeşilova’ya giden minibüsler Salda Gölü’ne çok yakın mesafeye kadar geliyorlar ama kumsalın olduğu bölgeye girişleri yasak. Arada biraz yürüme mesafesi kalıyor. Yeşilova merkezden hiç yürümeden bölgeye ulaşmak istiyorsanız ya taksiye bineceksiniz ya da otostop çekeceksiniz. Mesafe 4-5 km. olduğu için taksi ücreti fazla tutmayacaktır. Bölge özellikle yazın çok kalabalık olduğundan müsait durumdaysanız (aile, çoluk çocuk, kalabalık değilseniz ya da eşyanız çok değilse) otostop çekerek de göle ulaşabilirsiniz.

Salda Gölü’ne Otobüs ile Ulaşım

Toplu taşıma ile Salda Gölü’ne ulaşmak için yine bölgeye en yakın 4 şehir otogarından birine gelmeniz gerekiyor;

 • Burdur Otogarı
 • Isparta Otogarı
 • Denizli Otogarı
 • Antalya Otogarı

Bu şehir otogarlarının hepsinden Burdur, Yeşilova ilçesine kalkan minibüs-otobüslere binerek bölgeye ulaşabilirsiniz. Sonrasında ise göl kenarına yürümeden gitmek istiyorsanız Yeşilova merkezden taksiye ihtiyacınız olacak. Ya da az önce belirttiğimiz gibi otostop. Bu 4 şehir otogarından Yeşilova’ya giden araçlar akşam 18:00 – 19:00 civarına kadar çalışıyor, sonrasında toplu taşıma aracı bulmanız mümkün değil. Yürüme imkanınız varsa Yeşilova minibüslerinden sizi göle en yakın bölgede indirmesini isteyebilirsiniz.

Eğer bölgeye kısa süreliğine gelecekseniz indiğiniz havalimanı ya da otogardan araç kiralamak iyi bir seçenek olabilir. Git-gel masraflarınızı tek seferde araba kirasına vermiş olursunuz.

Salda Gölü konaklama bilgilerine gelmeden önce, Salda Gölü ile ilgili bilmeniz gereken önemli detayları bu yazıda okuyabilirsiniz.

TÜRKİYE’NİN MALDİVLERİ SALDA GÖLÜ VE ÖZELLİKLERİ (TIKLAYIN)

Salda Gölü Konaklama

Doğal sit alanı olan Salda Gölü’nde yapılaşma kesinlikle yasak. O nedenle gölün hemen kenarında otel ya da pansiyon bulmak gibi bir beklentiniz olmasın. Bu doğa harikası yerin temiz kalması için güzel bir karar. Bütün dünyanın betonlaşma için yemin etmiş gibi harıl harıl çalıştığı şu yüzyılda, en azından elimizden geldiğince bazı yerleri korumamız çok önemli.

Salda Gölü Kamp Alanı ve Salda Gölü Bungalov Evleri Hakkında Son Durum (2021)

2020 yılı başlarına kadar Salda Gölü çevresinde çadır kampı yapmak ve Yeşilova Belediye Halk Plajı içerisinde yer alan, işletmesi Yeşilova Belediyesi’ne ait olan Bungalov Evleri’nde konaklamak mümkündü. Fakat Salda Gölü’nde tahribatın artması sonucu bölgede yeni bir çevre düzenleme çalışması başlatıldı. Salda Gölü’nün korunması ve ziyaretçilere daha sağlıklı bir ortamda hizmet sunulması için Yeşilova Halk Plajı dahil bölgede yer alan bütün bungalov evler ve kamp alanları kaldırıldı.

! Salda Gölü Bungalov Evleri’nin hemen yanında yer alan ve çadır kiralama hizmeti veren Salda Gölü Özgün Doğa Evleri de kapatıldı. Ayrıca Salda Gölü Plajları içinde yer alan Bulgaroğlu Kamping, Mahalli Gençlik Kamp Alanı ve Karavan Parkı ile Ayyıldız Çadır Kampı da artık hizmet vermiyor.

Yapılan revizyon çalışmaları sonrası Salda Gölü Belediye Halk Plajı önümüzdeki aylarda yeniden şekillenecek. Konaklama amacıyla yerleştirilmesi düşünülen yeni ahşap ünitelerin de gölden en az 500 metre uzakta olması planlanıyor. Gölün en fazla ziyaretçi çeken bölgesi olan Beyaz Adalar sahil şeridinde ise taşıma kapasitesine bağlı olarak ziyaretçi sayısının kısıtlanacağı söyleniyor.

! Maldivler Plajı (Saldivler): Salda Gölü’nde çamur banyosu yapmak isteyenlerin uğrak noktası olan bu plaj da yeniden düzenlendi. Salda kasabası tarafında yer alan Maldivler Plajı’nda artık çukur oluşturmak, banyo yapmak ve kum/çamur toplamak yasak.

Salda Gölü Yasaklar

Çevre düzenlemeleri tam olarak bittikten sonra Salda Gölü’nde konaklama ne şekilde olacak? Salda Gölü’nde kamp tamamen yasaklanacak mı? Bungalov evleri kiralama hizmeti devam edecek mi? Bu bilgiler netleşince Gezi Hocası olarak detayları size aktaracağız.

Burdur Yeşilova Halk Plajı Telefon: 0 (535) 691 05 95
Yeşilova Kaymakamlığı Web Sitesi: www.yesilova.gov.tr

Burdur Salda Gölü Tatil Rehberi

Salda Gölü Otel ve Pansiyonlar

Çadır ve karavan kampı yapmanın yasak olduğu Salda Gölü’nde konaklama için en iyi seçenek, göle yakın bölgelerde bulunan otel ve pansiyonları tercih etmek.

# Hotel Lago Di Salda: Salda Gölü kumsalına yakın en kaliteli ve en düzgün otel burası. Manzarası harika. Neredeyse 30 yıllık bir geçmişi olduğu için oturmuş bir hizmet kalitesi de var.

Hotel Lago Di Salda nerede? Harita konumu için ➜ tıklayın.
Hotel Lago Di Salda ücret ve rezervasyon bilgileri için ➜ www.lagodisalda.com

# Tefenni Villas: Burası Salda Gölü’ne yaklaşık yarım saatlik bir mesafede yer alıyor. Oldukça düzgün ve lüks bir mekan. Villa tipi konutlarda kalmak isterseniz, uzaklığına takılmadan gönül rahatlığı ile burayı tercih edebilirsiniz.

Tefenni Villas nerede? Harita konumu için ➜ tıklayın.
Tefenni Villas ücret ve rezervasyon bilgileri için ➜ www.tefennivillas.com

# Bunların dışında gölün etrafındaki Yeşilova, Kayadibi ve Salda beldelerinde kiralık oda, pansiyon ve apart otel tarzı başka yerler de bulabilirsiniz.

EN İYİ OTEL REZERVASYON VE HOSTEL BULMA İPUÇLARI (TIKLAYIN)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir