Kapat
Erzincan Çağlayan

Erzincan konaklama yerleri hakkında detaylı bilgier verdiğimiz blog yazımıza hoş geldiniz. Bu yazıda en uygun Erzincan kalacak yer listesine yer verdik.

Erzincan, doğal güzellikleri ve tarihi dokusu ile her yıl on binlerce yerli ve yabancı misafire ev sahipliği yapıyor. Burası özellikle doğa sporu tutkunları için Türkiye’deki en özel duraklardan biri diyebiliriz. Erzincan gezilecek yerler bakımından da oldukça zengindir. Bölgede yer alan akarsular, kanyonlar, şelaleler, göller ve dağlar pek çok doğaseveri kendine çekmeyi başarıyor. Öyle ki her yıl Kemaliye ilçesinde düzenlenen Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Festivali’ne sadece Türkiye’den değil, dünyanın dört bir yanından profesyonel sporcular katılıyor. Ayrıca İpek Yolu’nun geçtiği kentlerden biri olan Erzincan, tarihi yapılara ilgi duyan misafirlere de gezip görülecek pek çok yer sunuyor.

Erzincan Gezi Rehberi

Erzincan küçük bir şehir olsa da, konaklama bakımından birçok farklı seçeneğe sahip. Bu yazımızda “Erzincan’da nerede kalınır?” diye merak eden gezginler için detaylı bir liste hazırladık. Lüks otellerden butik otel seçeneklerine kadar onlarca mekanın yer aldığı en iyi Erzincan Merkez otelleri listemizde, bütçenize ve zevkinize uygun bir tesis bulabilirsiniz.

Erzincan Merkez Lüks Oteller

En iyi Erzincan otellerini sıralamaya 4 ve 5 yıldızlı tesisler ile başlayalım. “Benim için kalite fiyattan önce gelir” diyenler tercihlerini bu otellerden yana kullanabilirler.

Hilton Garden Inn Erzincan

Doğu Anadolu’nun en kaliteli otellerinden biri olan Hilton Garden Inn Erzincan, şehir merkezine sadece 2,5 km. mesafedeki İzzetpaşa Mahallesi’nde yer alıyor. Erzurum-Erzincan Karayolu’nun hemen girişinde bulunan bu otel Erzincan’da lüks otel arayanların ilk tercihi olabilir. Otel içerisinde market, restoran, toplantı odası ve balo salonu mevcut. Ayrıca havalimanı ve otogara da çok yakın konumda. Hilton Garden Inn Erzincan, özellikle iş gezisinde olanların sıkça tercih ettiği bir Erzincan oteli.

Erzincan Lüks Otelle

Hilton Garden Inn Erzincan iletişim, yol tarifi, rezervasyon ve güncel fiyat bilgileri için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Hilton Garden Inn Erzincan ➜ harita konumu
Hilton Garden Inn Erzincan ➜ web sitesi

Büyük Erzincan Otel

Yine Erzurum-Erzincan Karayolu üzerinde bulunan bu 4 yıldızlı lüks otel, yukarıda bahsettiğimiz Hilton Garden Inn Erzincan’ın hemen çaprazında yer alıyor. Geniş ve ferah bir bahçeye sahip Büyük Erzincan Oteli’nde açık havuz, restoran, sauna gibi hizmetler mevcut. 1994 yılından bu yana hizmet veren tesis, Erzincan’ın en iyi ve en eski otellerinden biri.

buyuk erzincan otel

Büyük Erzincan Otel iletişim, yol tarifi, rezervasyon ve güncel fiyat bilgileri için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Büyük Erzincan Otel ➜ harita konumu
Büyük Erzincan Otel ➜ web sitesi

Konak Mazlum (Otel & Restoran)

Erzincan’ın en popüler otellerinden biri olan Konak Mazlum, Halit Paşa Caddesi üzerinde, Erzincan Dörtyol’a 5 dakikalık yürüme mesafesinde yer alıyor. 4 yıldızlı bir otelden beklenen tüm imkanları kaliteli şekilde sunan Konak Mazlum’un en iddialı kısım ise restoranı. Otel binasının hem en üst hem de en alt katında hizmet veren Konak Mazlum Restoran, Erzincan’da ailece yemek yiyebileceğiniz en kaliteli mekanlardan biri. Hotel Konak Mazlum’u konaklama için olduğu kadar iyi bir yemek için de tercih edebilirsiniz.

konak mazlum otel erzincan

Konak Mazlum iletişim, yol tarifi, rezervasyon ve güncel fiyat bilgileri için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Konak Mazlum ➜ harita konumu
Konak Mazlum ➜ web sitesi

Grand Simay Hotel

Halit Paşa Caddesi üzerinde bulunan Grand Simay, Erzincan merkez lüks oteller listesindeki bir diğer kaliteli mekan. Bölgedeki en büyük otellerden biri olan 4 yıldızlı bu tesis 2010 yılından bu yana hizmet veriyor. Otelde restoran, Türk ve Fin hamamları, sauna, spor salonu gibi imkanlar mevcut.

grand simay hotel erzincan

Grand Simay iletişim, yol tarifi, rezervasyon ve güncel fiyat bilgileri için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Grand Simay ➜ harita konumu
Grand Simay ➜ web sitesi

Hotel Grand Alemdar

Erzincan’daki en yeni otellerden biri olan Grand Alemdar, Fevzipaşa Caddesi üzerinde, Terzibaba Camii’nin tam karşısında yer alıyor. 2015 yılında hizmete giren 5 yıldızlı bu tesiste teras restoran, kafe, kapalı havuz, Türk hamamı, sauna gibi hizmetler bulunuyor. Grand Alemdar özellikle Ergan Dağı Kayak Merkezi için Erzincan’a gelen ziyaretçilerin sıkça tercih ettiği otellerden biri.

Erzincan En İyi Oteller

Hotel Grand Alemdar iletişim, yol tarifi, rezervasyon ve güncel fiyat bilgileri için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Hotel Grand Alemdar ➜ harita konumu
Hotel Grand Alemdar ➜ web sitesi

Meva Hotel

Erzincan Belediye Binası’nın karşısında bulunan Meva Hotel, kent merkezinde hizmet veren 4 yıldızlı lüks otellerden bir diğeri. 2013 yılında hizmete başlayan Meva Hotel’de büyük bir restoran, kafe ve toplantı salonu gibi alanlar mevcut.

Meva Hotel Erzincan

Meva Hotel iletişim, yol tarifi, rezervasyon ve güncel fiyat bilgileri için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Meva Hotel ➜ harita konumu
Meva Hotel ➜ web sitesi

Eriza Boutique Hotel

2009 yılından bu yana hizmet veren Eriza Boutigue Hotel, kent merkezinin tam göbeğinde, oldukça iyi bir konumda yer alıyor. Şehir manzaralı güzel bir restoranı ve teras kafesi bulunan Eriza Boutique, Erzincan merkez oteller listesine alabileceğiniz alternatif mekanlardan biri.

Eriza Boutique Hotel

Eriza Boutique Hotel iletişim, yol tarifi, rezervasyon ve güncel fiyat bilgileri için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

Eriza Boutique Hotel ➜ harita konumu
Eriza Boutique Hotel ➜ web sitesi

Erzincan Merkez Ekonomik & Ucuz Oteller

Şimdi de Erzincan’da daha uygun fiyatlı otel ve pansiyon arayanlara hitap eden mekanlara geçelim. Bu tesislerin tamamı da Erzincan Merkez’de yer alıyor.

Erzincan Dörtyol Resimleri

# Moonlight Apart Otel: Vali Recep Yazıcıoğlu Caddesi’nde, Erzincan Valiliği’nin hemen yanında yer alıyor. Fiyat/performans açısından Erzincan’da tercih edebileceğiniz en uygun otellerden biri. Harita konumu için ➜ tıklayın.

# Btk Gold Suit Otel: Ermerkez AVM’nin hemen arka sokağında yer alan butik bir otel. Geniş ve ferah odalara sahip bir mekan. Aynı zamanda hijyene çok dikkat ediliyor. Ev konforunda olduğunu söyleyebiliriz. Harita konumu için ➜ tıklayın.

# Çelebi Home Suit Otel: Apart otel tarzında hizmet veren Çelebi Home Suit, Erzincan’daki yeni tesislerinden biri. Karaağaç Mahallesi’nde yer alıyor. Harita konumu için ➜ tıklayın.

# Er Şat Home Suit Otel: Atatürk Mahallesi’nde bulunan Er Şat Home Suit, aile ile kalmak için uygun bir mekan. Erzincan ucuz oteller listesinde üst sıralara yazabilirsiniz. Harita konumu için ➜ tıklayın.

# Erzincan ZSeven Butik Otel: Erzincan Belediyesi’nin karşısında, 1250. Sokak’ta yer alan ZSeven Butik Otel hem yeni hem de çok temiz bir mekan. Çalışanları da oldukça güleryüzlü ve kibar. İster ailece ister arkadaşlarla kalabileceğiniz, Erzincan’ın ekonomik otellerinden biri. Harita konumu için ➜ tıklayın.

# Sembol Otel: İnönü Mahallesi’nde yer alan Sembol Otel, 2 katlı oldukça küçük bir tesis. “Merkezi konumda uygun bütçeli bir yer olsun bana yeter” diyenler burayı tercih edebilirler. Harita konumu için ➜ tıklayın.

# Gülistan Resort Hotel: Sembol Otel’in hemen yanında yer alan Gülistan Resort Hotel, orta düzeydeki ekonomik Erzincan otellerinden biri. Tesisin odaları biraz küçük ama yatakları oldukça rahat. Harita konumu için ➜ tıklayın.

# Hotel Gülistan: Dörtyol mevkiine 2 dakikalık yürüme mesafesinde olan Hotel Gülistan, ailece kalmaya son derece uygun bir yer. Hizmet kalitesi de oldukça iyi. Harita konumu için ➜ tıklayın.

# Otel Karakaya: Fevzipaşa Caddesi’nde bulunan Otel Karakaya, Erzincan’ın en eski ve en şık otellerinden biri. 40 yılı aşkın süredir hizmet veren tesis çok tecrübeli bir personel ekibine sahip. Orta sınıf oteller içerisinde gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz mekanlardan. Harita konumu için ➜ tıklayın.

# Paradise Otel: Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde yer alan Paradise Otel aynı zamanda Erzincan’ın en şık kafelerinden birini (Paradise Pastanesi) işletiyor. Güleryüzlü ve misafirperver çalışanlara sahip olan tesis 3 yıldızlı bir otelden beklenen tüm hizmetleri kaliteli şekilde sunuyor. Harita konumu için ➜ tıklayın.

# Erzincan Mesut Hotel: Erzincan’daki en yeni konaklama tesislerinden biri. Yerel halkın sıkça ziyaret ettiği güzel de bir kafesi var. Hem ekonomik hem de çok hijyenik bir yer. Harita konumu için ➜ tıklayın.

# Erzincan Ali Eren Pansiyon:  Dörtyol mevkiine çok yakın bir konumda bulunan bu tesis, Erzincan en ucuz pansiyon listesindeki mekanlardan biri. Fazla beklentiye girmeden, özellikle kısa süreli konaklamalar için tercih edebilirsiniz. Harita konumu için ➜ tıklayın.

# Erzincan Merkez Öğretmenevi: Erzincan Adliye Sarayı’nın karşısında, Kırklar Caddesi’nin giriş kısmında bulunan Erzincan Merkez Öğretmenevi özellikle kamu çalışanları için çok uygun bir tesis. Öğretmen ve öğretmen ailelerine indirimli hizmet veren mekanda kamu personeli olmayanlar da konaklama yapabiliyor. Harita konumu için ➜ tıklayın.

Erzincan Nasıl Bir Yer

Erzincan’da ucuz otel ve pansiyon arayanlar, alternatif olarak aşağıda sıraladığımız mekanları da tercih edebilirler.

 • Seymer Apart Otel ➜ konum
 • Erzincan Apart Hotel ➜ konum
 • Erzincan Kent Otel ➜ konum
 • Has Apart ➜ konum
 • Hayat Home Suite ➜ konum
 • Hayat Palas ➜ konum
 • Hotel Berlin ➜ konum
 • Hotel Bulut ➜ konum
 • Hotel Beyrut ➜ konum
 • Hotel Mete ➜ konum
 • Hotel Özyurtlar ➜ konum
 • Kılıç Otel ➜ konum
 • Erzincan Sosyal Tesisleri 1 ➜ konum
 • Erzincan Sosyal Tesisleri 2 ➜ konum
 • Erzincan Polis Evi ➜ konum

En İyi Otel Rezervasyon ve Hostel Bulma İpuçları için bu yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz: gezihocasi.com/en-iyi-otel-rezervasyon-ve-hostel-bulma-siteleri-uygulamalari/

ergan kayak merkezi erzincan

Erzincan’ın Neyi Meşhur? Erzincan’dan Ne Alınır? Neler Yapılır?

 • Erzincan döneri çok lezzetlidir, mutlaka deneyin. Özellikle Ordu Caddesi üzerindeki restoranlar bu konuda oldukça başarılı.
 • Merkeze 30 km. uzaklıktaki Erzincan Girlevik Şelalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Her mevsim ayrı bir güzelliği vardır.
 • Türkiye’nin en kaliteli tulum peyniri Erzincan’da üretilir. Ali Kemali Caddesi’nde bulunan peynircilerden alışveriş yapabilirsiniz.
 • Ergan Kayak Merkezi kışın kayak, yazın piknik için çok ideal bir mekandır. Ayrıca tesisin bulunduğu noktadan harika bir Erzincan manzarası izleyebilirsiniz.
 • Dörtyol Meydanı’nda bulunan Bakırcılar Çarşısı’na (Yeraltı Çarşısı) uğrayıp hediyelik eşya bakabilirsiniz.
 • Ekşisu Mesire Alanı’na uğrayıp buradaki çeşmelerden akan şifa kaynağı maden suyunu içebilirsiniz.
 • Yine Ekşisu Mesire Alanı’na çok yakın bir noktada yer alan Altıntepe Ören Yeri’ni ziyaret edebilirsiniz.
 • Eğer Eylül-Ekim aylarında Erzincan’da bulunursanız meşhur Cimin üzümünü tadabilirsiniz.

 

Erzincan Kemah gezilecek yerler hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki yazımıza da bir göz atmanızı tavsiye ederiz: gezihocasi.com/kemah-gezilecek-yerler/

 

Erzincan Piknik Yerleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir