Kapat
Fethiye'de Kamp Yerleri

Fethiye yeşilin her tonu, masmavi denizi ve tertemiz havası ile Türkiye’nin en güzel tatil bölgelerinden biri. Hatta birçok kişinin emeklilik sonrası yerleşme hayalleri kurduğu ilçelerimizden. Halk arasında meşhur biz söz vardır; “Emekli olunca Ege’de bir sahil kasabasına yerleşeceğim” diye. İşte bu söylentinin muhatabı olan yerlerden biri Fethiye. Söyleyeni çok ama başaranı az tabi.

Yerleşmeseniz bile yaz tatili planlarınız arasına Fethiye’yi dahil etmek yapılacak en iyi seçimlerden biri olabilir. Tatil deyince hemen aklınıza oteller, havuzlar, partiler, alışveriş yerleri gelmesin. Fethiye bunların dışında doğayla baş başa kalmak isteyenler için çok iyi kamp alanları da sunuyor. Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz gibi dünyaca ünlü koylara sahip. Bu bölgelerde kamp alanı hizmeti sunan işletmeler bulunuyor. Fethiye’deki ücretli kamp alanları sıcak su, banyo, tuvalet, soyunma odası, büfe, restoran, kafe ve güvenlik gibi hizmetleri sağladığından acemi kampçılar için çok daha iyi bir seçenek. Çünkü eğer acemiyseniz ve kamp tecrübeniz yoksa çadır kampı yapmak pek hayallerinizdeki gibi sonuçlanmayabilir. Evinizde bir musluk çevirerek sıcak suya ulaşabiliyor ya da istediğiniz zaman mutfak, banyo, tuvalet gibi yerleri rahatça kullanabiliyorsunuz. Doğa içinde yaşamak alışık olmayanlar için o kadar basit olmuyor.

Aşağıda sayacağımız ‘Fethiye kamp alanları’ size ücretli şekilde hizmet veren işletmelerin olduğu yerler. Yani kamp tecrübesi olmayanlar için kesinlikle öncelikli olarak bu tarz yerleri öneririz. “Kamp benim hayatım, tesise gerek yok” diyenler için Fethiye’de ücretsiz kamp yerlerini tek tek anlatmak mümkün değil. Çünkü doğanın olduğu her yer onlar için kamp alanı. Yine de arayış içerisinde olanlar için biz yazının sonunda Fethiye’de ücretsiz kamp yeri bulabileceğiniz belli başlı diğer koy ve plajları da sıralayacağız. Ayrıca listedeki ücretli kamp alanlarının olduğu bölgelerin bazılarında, orman içinde biraz daha uzak kesimlerde kendi başınıza da kamp yapabilirsiniz, ki zaten yapanlar çok. Ama çevreyi temiz bırakmak, yasaklara uymak ve güvenli olmayan yerlerden uzak durmak çok önemli! Bunun uyarısını biz de baştan yapmış olalım.

Fethiye Çadır Kampı

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Kelebekler Vadisi, Fethiye Faralya’nın yüksek kayalıkları arasına gizlenmiş, dünyadan soyutlanmış bir cennet bahçesi. Sadece Muğla’nın değil Türkiye’nin en güzel doğal güzelliklerinden birisi Kelebekler Vadisi. 80’den fazla endemik kelebek türüne ev sahipliği yapan Ölüdeniz’in bu muhteşem vadisi, Fethiye’de kamp yapmak için liste başı yerlerden. Ama güzelliğinin bedeli olarak fiyatları da ona göre oldukça yüksek.

Kelebekler Vadisi sahiline günübirlik denize girmek ve güneşlenmek için gelirseniz herhangi bir kamp ücreti yok. Ama eğer geceleyecekseniz vadinin hemen üst kısmındaki ücretli kamp alanında kalmak durumundasınız. Farklı noktalarda kamp yapmanız yasak ve bu durum çevrenin korunması adına da önemli.

Elektrik ihtiyacı güneş panelleri ile sağlanan kamp bölgesinde duş, tuvalet, sıcak su, soyunma odaları market ve restoranlar bulunuyor. Kamp için ister çadır ister bungalov evlerini tercih edebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı Nerede? Nasıl Gidilir? Harita Konumu

Kelebekler Vadisi, Fethiye merkeze yaklaşık 45 dakika, Ölüdeniz’e ise yarım saat mesafede. Vadiye gelmek için önce Ölüdeniz’e gelip buradan teknelerle vadiye geçebilirsiniz. Bu kolay yol.

Diğer seçenek ise Fethiye merkezden minibüslerle önce Faralya’ya gelip buradan Kelebekler Vadisi’ne doğru oldukça zorlu bir yürüyüş yapmak. Yokuş aşağı ama kayalık bölgelerden geçilen bu yol çantalı gezginler için pek tavsiye edilmez. Yaklaşık 1 saatlik inişin bazı bölgelerinde halatlarla kayalardan aşağı iniyorsunuz. Tehlikeli ve deneyim gerektiren bir parkur. Ağır çantayla, ayağınızda terlikle ya da alkollü iken bu yolu kullanmaya kalkarsanız Kelebek Vadisi’ne değil tahtalıköy vadisine gidersiniz. Zaten yolun başındaki tabelalarda gerekli uyarılar asılmış durumda. Ama bu tarz heyecanlı işleri seviyorsanız bu ikinci yol tam sizlik.

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı 2020 Sezonu Konaklama Ücretleri

Kamp için Kelebekler Vadisi’nde 2 farklı konaklama seçeneği var. Bungalov Evleri ve Kamp Çadırları.

Fiyatlar açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği dahil, kişi başı ve tek geceliktir.
0-12 yaş çocuklar için ücretsiz. 13-15 yaş arası % 50 indirimli.

 • Standart Bungalov: Yaz Sezonu 200 TL – Bahar ve Kış Sezonu 200/215 TL
 • Büyük Bungalov: Yaz Sezonu 250 TL – Bahar ve Kış Sezonu 170/185 TL
 • Küçük Kamp Çadırı: Yaz Sezonu 170 TL – Bahar ve Kış Sezonu 140/155 TL
 • Büyük Kamp Çadırı: Yaz Sezonu 185 TL – Bahar ve Kış Sezonu 155/170 TL
 • Kendi Çadırınız: Yaz Sezonu 140 TL – Bahar ve Kış Sezonu 110/125 TL

Kelebekler Vadisi Kamp Alanı Rezervasyon ve İletişim Bilgileri

Web sitesi: https://yenikelebeklervadisi.com/
Telefon: 0 (530) 302 19 65/66/67

Fethiye Plajları

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Kamp Alanı

Fethiye’de doğa ile iç içe, çam ağaçları ve okaliptüslerin arasında, iki farklı koydan denize girme imkanı bulabileceğiniz en güzel kamp alanlarından biri. Muğla Katrancı Orman Parkı, Fethiye merkeze yaklaşık 16 km. uzaklıkta bulunuyor. Hem çadır kampı hem de karavan ile kamp için uygun bir bölge. Sürekli açık restoran, piknik masaları, duş, tuvalet ve soyunma odası gibi imkanlar mevcut. Kamp alanında kiralık bungalov evleri de bulunuyor.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Kamp Alanı Nerede? Nasıl Gidilir? Harita Konumu

Fethiye Merkez – Göcek arası sefer yapan minibüslerle kamp alanı yoluna kadar gelip buradan yaklaşık 2 km. yürüyüş yaparak koya ulaşabilirsiniz. Dönüş içinde aynı minibüsleri kullanabiliyorsunuz. Özel araçla gelenler aynı yolu takip ederek kamp alanına ulaşabilir. Katrancı Orman Kampı 2020 fiyatları ise araç çeşidine göre değişiklik gösteriyor.

Katrancı Tabiat Parkı Kamp Alanı 2020 Sezonu Giriş ve Konaklama Ücretleri (Katrancı Koyu 2020 Fiyatları)

 • Öğrenci: 4,50 TL
 • Tam: 9 TL
 • Bisiklet: 90 TL
 • Motosiklet: 18 TL
 • Araç: 27 TL
 • Küçük Minibüs: 81 TL
 • Büyük Minibüs: 144 TL
 • Otobüs: 243 TL
 • Karavan Konaklama: 65 TL
 • Çadır Konaklama: 55 TL

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Kamp Alanı Rezervasyon ve İletişim Bilgileri

Web sitesi: www.katranci.com.tr

 Katrancı Orman Kampı

Kabak Koyu Kamp Alanları

Kabak Koyu, Muğla’da gezilecek en güzel yerlerden biridir. Kamp yapmak için de müthiş güzel bir doğası var. Etrafı dağlarla çevrili, önü açık hilal şeklinde masmavi bir koy. Likya Yolu boyunca irili ufaklı şelaleleri, akarsuyu, tertemiz bir plajı var.

Kabak Koyu’nda kamp yapmak için belirlenen alanlar dışına çıkmanız yasak. Bölgede çok sayıda işletme var. Hem çadır kampı hem de bungalov evi kiralama hizmeti alabiliyorsunuz. Elektrik, sıcak su, restoran hizmetleri mevcut.

Kabak Koyu’nun sahili çakıllıdır, denizi ise dalgalı. Ölü Deniz kadar kaliteli bir plaj beklerseniz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Fethiye’de çıta yüksek olduğu için buranın denizini orta kalite olarak düşünebilirsiniz.

Kabak Koyu Nerede? Nasıl Gidilir? Harita Konumu

Kabak Koyu’na normal araçlarla ulaşım çok kolay değil. Yol engebeli olduğu için yüksek araç tercih etmeniz önemli. Eğer kendi aracınız arazi yollarına çok uygun değilse Fethiye’den araç kiralamanız daha mantıklı olabilir. Fethiye merkezden güneye doğru inip, Ölü Deniz ve Faralya’yı geçtikten sonra birkaç kilometre daha toprak yoldan devam ediyorsunuz. Belli bir noktadan sonra özel aracınızı bırakmanız gerekiyor. Ya minibüse binmek ya da yaya olarak sahile inmek durumundasınız.

Eğer aracınız yoksa Fethiye’den Faralya son durağına kadar minibüsler ile gelip, buradan sonrasını işaretli yoldan Kabak Koyu’na kadar yürüyebilirsiniz. Yaklaşık 40 dakikalık patika bir yol. Kondisyonunuz iyi değilse son durağın olduğu yoldan yine minibüslere binebilirsiniz.

Kabak Koyu’nda kamp yeri için hizmet veren çok sayıda işletme var. Kendi çadırınızda kalabilir ya da lüks bungalov evlerini kiralayabilirsiniz. Fiyatlar ortalama olarak 100 TL’den başlayıp 600 TL’ya kadar çıkabiliyor (2020).

Kabak Koyu kamp yeri işletmelerinden en bilinen birkaç tanesini sıralamak gerekirse;

Sultan Camp
Web sitesi: www.sultancamp.com
Telefon: 0 (505) 857 32 71 / 0 (252) 642 12 38

Yerdeniz Kamp
Web sitesi: www.yerdenizkamp.com
Telefon: 0 (252) 642 11 21

Sea Valley Bungalows
Web sitesi: www.seavalleybungalows.com
Telefon: 0 (252) 642 12 36 / 0 (530) 954 10 69

Kabak Natural Life
Web sitesi: www.kabaknaturallife.com
Telefon: 0 (252) 642 11 85 / 0 (252) 642 11 34

Kamp yapmayla arası çok iyi olmayanlar için bölgede küçük butik oteller de bulunuyor.

Fethiye Kamp Alanları

Ölüdeniz Doğa Kamp

Kamp alanı Ölüdeniz’e yaklaşık 3 km. uzaklıkta bulunuyor. Ölüdeniz Doğa Kamp alanından plaja yürüyüş ise 15 dakika sürüyor. Gürültü ve stresten uzak, tamamen zeytin ve çam ağaçlarının içinde sakin bir bölge.

Ölüdeniz Doğa Kamp içerisinde çadır kampı, kiralık bungalov evleri, apart daire ve ağaç ev imkanları var. Duş ve tuvalet hizmeti veriliyor. Elektrik ise güneş enerjisi ile sağlanıyor. Gece için kendi el fenerinizin olması iyi olur.

Fethiye Ölüdeniz’de yapılan tekne turları, bisiklet gezileri, safariler, dalış ve yamaç paraşütü gibi etkinliklere kamp alanından ücreti karşılığında kayıt olup katılım sağlayabiliyorsunuz.

Ölüdeniz Doğa Kamp Nerede? Nasıl Gidilir? Harita Konumu

Ölüdeniz’e gitmek için Fethiye merkezden yaklaşık 18 km. kadar güneye iniyorsunuz. Ölüdeniz ve Fethiye arası oldukça yakın. Kendi aracınız ya da minibüslerle gidebilirsiniz. Kamp alanı Ölüdeniz sahilindeki ormanlık alanda, bir kaç kilometre içeride kalıyor.

Ölüdeniz Doğa Kamp 2020 Sezonu Konaklama Ücretleri

 • Çadır Kiralama: 100 TL
 • Kendi Çadırınız ile Konaklama: 65 TL
 • Bungalov Evler ve Dağ Evi Odaları: 150/165 TL
 • Ağaç Ev: 120 TL

Fiyatlara kahvaltı dahil. Akşam yemeği isteğe bağlı olarak ekstraya giriyor.

Ölüdeniz Doğa Kamp Rezervasyon ve İletişim Bilgileri

Web sitesi: www.oludenizdogakamp.com.tr
Telefon: 0 (535) 644 96 62 – 0 (532) 202 56 44

Fethiye Ölüdeniz Tatil Rehberi

Ölüdeniz Beach Camping / Ölüdeniz Ücretsiz Kamp Alanı

Fethiye Ölüdeniz Plajı yaz sezonlarında oldukça kalabalık ve yoğun oluyor. Büyük bölümünde ücretsiz kamp yapmak mümkün olmasa da (yasağı dinleyen pek yok aslında) kısıtlı bir bölgesinde kendi çadırınızı kurabiliyorsunuz. Ölüdeniz Beach Camping denilen yer plajın en güney ucunda. Bu kesimde kendi çadırınız ile ücretsiz kamp yapabilirsiniz. Yerleşim yerleri yakın olduğu için sıcak su, tuvalet, banyo gibi ihtiyaçları oralardan karşılayabilirsiniz. Ama Ölüdeniz Sahil Kampı için sessiz, sakin bir ortamda kafa dinleyeceğim beklentisine girmeyin. Hatta özellikle haftasonları çadır kuracak yer bulmakta bile zorlanabilirsiniz. Yasak olan yerlerde bile birçok kişi çadır kampı kurmaya çalışıyorken yasal olan yerin halini siz düşünün.

Cennet Kamp

Fethiye Cennet Koyu Kamp İşletmesi mavi ve yeşilin buluştuğu, Fethiye’nin en güzel koylarından Cennet’te bulunuyor. Cennet Koyu, Muğla’nın en huzurlu, sakin ve el değmemiş doğasıyla harika tatil yerlerinden birisi zaten. Sahildeki tek kamp işletmesi de burası. O yüzden Fethiye’de kamp yapılacak yerler listesinde Cennet Kamp en iyi tercihlerden birisi olabilir.

Fethiye Cennet Kamp içinde yeme-içme, konaklama hizmetleri dışında tekne turu yapabilir ve tarihi Likya Yolu yürüyüşlerine katılabilirsiniz.

Fethiye Cennet Kamp Nerede? Nasıl Gidilir? Harita Konumu

Cennet Koyu’na gitmek için Fethiye merkezden güneye doğru inmeniz gerekiyor. Kendi aracınızla gidecekseniz önce Ölüdeniz’i geçip Faralya’ya (Uzunyurt), oradan da Kabak Mahallesi’ne ulaşıyorsunuz. Buradan sonra dağlık kesime geçildiği için kendi araçlarınızı Kabak Mahallesi’nde bırakmanız gerekiyor. Ardından bu bölgede 4×4 araçlara binilip Kabak Koyu sahiline iniliyor. Bu sahilden Cennet Koyu’na gitmek için ya 1,5 saat kadar süren bir patika yolu yürüyorsunuz ya da tekneye binip 10 dakikada Cennet Koyu’na varabiliyorsunuz.

Yol belki biraz çetrefilli gelebilir ama Cennet Koyu’nun muhteşemliği de bu zor ulaşımından kaynaklanıyor bir nebze. Bu şekilde çevreye duyarlı olmayan, doğa sevgisi bulunmayan insanlardan uzak kalabilmeyi başarmış Cennet Koyu. Siz de gittiğinizde mutlaka çevre temizliğine gerekli özeni gösterin lütfen.

Fethiye Cennet Kamp 2019 Sezonu Konaklama Ücretleri

 • Sabah Kahvaltısı + Akşam Yemeği + Çadır Dahil: 150 TL

Fethiye Cennet Koyu Kamp İşletmesi Rezervasyon ve İletişim Bilgileri

Web sitesi: www.cennetkamp.com
Telefon: 0 (544) 352 87 55

Fethiye Kamp Alanları

Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı

Yanıklar Köyü’nde bulunan Yeşilvadi Doğa Park, Muğla/Fethiye’nin en güzel kamp alanlarından birine sahip. Aynı zamanda en sıra dışı diyebiliriz. Çünkü buradaki çadırlar çelik halatlarla suyun ya da ağaçların üzerine kurulmuş vaziyette. Ahşap merdivenler yardımıyla ağaçlar üzerine kurulu çadırlara çıkıyorsunuz. Çadırların bir kısmı suyun içinde, yüzen ahşap platformlar üzerinden kurulu. Sabah uyandığınız gibi yüzünüzü yıkamadan kendinizi çayın serin sularına atabilirsiniz yani. Banyo, tuvalet gibi imkanları var ama haftasonları kalabalık olduğunda biraz yetersiz kalıyor.

Yeşil Vadi Doğa Parkı içerisine giriş ücretsiz ama kamp alanı ve tesislerden yararlanmak ücretli.

Fethiye En Güzel Kamp Yerleri

Yeşilvadi Doğa Park ve Kamp Alanı Nerede? Nasıl Gidilir? Harita Konumu

Kamp alanı Fethiye merkeze yaklaşık 20 km. mesafedeki Yanıklar Köyü içinde bulunuyor. İster kendi aracınızla Yanıklar Köyü istikametinde giderek yarım saat içinde kamp alanına ulaşabilirsiniz. Ya da Yanıklar Köyü minibüslerine binip kampa yakın bir noktada inerek kalan yolu yürüyebilirsiniz. Ama yol yayalar için çok kolay bir yol değil. Engebeli ve biraz uzun. Yaz sezonu içinde çok sık araç geçişi olduğu için otostop çekebilirsiniz.

Kamp alanı ile ilgili olumsuz yorumlar genelde işletmenin eksiklikleri, otopark ücreti, telefonların çekmemesi gibi konular oluyor. Onun dışında bölgenin havası, suyu ve yeşiline hayran olmamak mümkün değil. Merkezden bütün alışverişinizi yapıp kendi çadırınız ile gelirseniz bölgenin tadını çok daha iyi çıkartabilirsiniz. Yeşilvadi Doğa Park, Fethiye camping yerleri içerisinde farklı ve güzel bir alternatif.

Yeşilvadi Doğa Park Kamp Alanı 2019 Sezonu Konaklama Ücretleri

 • Kendi Çadırınız ile Konaklama: 30 TL
 • Çadır Kiralama + Kahvaltı: 150 TL

Yeşilvadi Doğa Park Kamp Alanı Rezervasyon ve İletişim Bilgileri

Telefon: 0 (535) 785 94 82

Muğla Kamp Yerleri

Günlüklü Koyu / Küçük Kargı Tabiat Parkı

Küçük Kargı Tabiat Parkı (Ömer Eşen Tabiat Parkı), Fethiye – Göcek karayolu üzerinde bulunuyor. Günlüklü Plajı ile bitişik olan parkın içerisinde Camp Caretta Kamp Yeri ve Günlüklü Camping işletmeleri var. Tesislerin olduğu yerden Günlüklü sahiline 5 dakika da inebiliyorsunuz. Duş, tuvalet, sıcak su ve elektrik imkanlarının olduğu bölgede kendi çadırınız dışında kiralık çadır ve bungalov ev kiralama hizmeti alabiliyorsunuz.

Günlüklü Koyu Nerede? Nasıl Gidilir? Harita Konumu

Günlüklü Koyu Fethiye’den yaklaşık 17 km. uzaklıkta. Fethiye merkezden Göcek istikametine giderken 15-20 dakika sonra sol tarafta kalıyor. Kendi aracınızla gidebileceğiniz gibi Kargı, Yanıklar ve Göcek istikametine giden minibüsler ile de bölgeye ulaşabilirsiniz. Kamp haricinde Günlüklü Koyu ve Tabiat Parkı’na giriş de ücretli. Fiyatlar araç çeşidine göre değişmekle beraber normal otomobiller için 2020 giriş ücreti 30 TL civarında.

Camp Caretta 2020 Sezonu Konaklama Ücretleri

 • Kendi Çadırınız ile Konaklama;
  Küçük Çadır: 150 TL
  Büyük Çadır: 170 TL
 • Kiralık Çadır ile Konaklama;
  Büyük Çadır: 200 TL

Camp Caretta Kamp Yeri Rezervasyon ve İletişim Bilgileri

Web sitesi: www.campcaretta.com
Telefon: 0 (541) 778 32 36

Günlüklü Camping 2020 Sezonu Konaklama Ücretleri

 • Çadır Kiralama: 150 TL
 • Kendi Çadırınız ile Konaklama: 100 TL

Günlüklü Camping Rezervasyon ve İletişim Bilgileri

Web sitesi www.gunluklucamping.com
Telefon: 0 (534) 712 86 79 – 0 (252) 633 63 62

Küçük Kargı Tabiat Parkı

Faralya Aktaş Beach Camping

Kelebekler Vadisi ile Kabak Koyu’nun tam ortasında, Faralya (Uzunyurt) sahilinde bulunan Aktaş Beach Camping’te ister kendi çadırınızda, isterseniz işletmenin sunduğu yataklı çadırlarda konaklama yapabiliyorsunuz. Kamp bölgesinin kendine ait plajı ve güzel bir çardak alanı mevcut. Restoran, kafe, ortak kullanım duş ve tuvalet alanları var.

Aktaş Beach Camping Nerede? Nasıl Gidilir? Harita Konumu

Aktaş Beach Camping, Fethiye’den güneye inerken, Kelebekler Vadisi’ni geçtikten sonra Kabak Koyu’na gelmeden sahil tarafında kalıyor. Fethiye merkezle arası yaklaşık 30 km kadar. Kendi aracınız ya da Faralya minibüsleri ile bölgeye gelebiliyorsunuz.

Aktaş Beach Camping 2019 Sezonu Konaklama Ücretleri

 • Kendi Çadırınız ile Konaklama + Sabah Kahvaltısı (Kişi Başı): 70 TL
 • Çadır Kiralama + Sabah Kahvaltısı (Kişi Başı): 140 TL

Aktaş Beach Camping Rezervasyon ve İletişim Bilgileri

Web sitesi: www.faralyacamp.com
Telefon: 0 (530) 200 37 30

Faralya Kamp Yerleri

Başlıklar halinde listelediğiniz Fethiye’nin en güzel kamp alanları dışında Muğla Fethiye’de ücretli veya ücretsiz çadır kampı yapabileceğiniz diğer bölgeleri de genel olarak yazalım.

 • Darboğaz Koyu
 • Aksazlar Koyu
 • Çalış Plajı ve Çevresi
 • Gemile Koyu
 • Babadağ
 • Kayaköy ve Çevresi

FETHİYE’DE GEZİLECEK EN GÜZEL YERLER (TIKLAYIN)

İsterseniz Fethiye’de bu koy ve plajlarda da kamp yapacak yerler bulabilirsiniz. Ayrıca Fethiye’ye uğramışken ziyaret edebileceğiniz en iyi yerleri anlattığımız yukarıdaki yazıya da bir göz gezdirmenizi tavsiye ederiz. Fethiye çadır kamp alanları konulu yazımızı burada sonlandırıyoruz. Umarız faydalı bir içerik olmuştur.

TÜRKİYE KAMP ALANLARI LİSTESİ; 81 İL 1700+ KAMP YERİ (TIKLAYIN)

Fethiye Kamp Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir